RimWorld Torrent indirRimWorld, akıllı bir AI hikaye anlatıcısı tarafından yönlendirilen bir bilim kurgu koloni simidir. Cüce Kalesi, Ateş Böceği ve Dune’dan esinlenilmiştir.

Uzak bir dünyada bir gemi enkazından sağ kalan üç kişiyle başlıyorsunuz.
– Kolonistlerin ruh hallerini, ihtiyaçlarını, yaralarını, hastalıklarını ve bağımlılıklarını yönetin.
– Orman, çöl, orman, tundra ve daha fazlasını inşa edin.
– Kolonistlerin aile üyeleri, sevenler ve eşlerle ilişkilerini geliştirmelerini ve koparmalarını izleyin.
– Yaralı uzuvları ve organları protez, biyonik veya başkalarından hasat edilen biyolojik parçalarla değiştirin.
– Korsanlar, kabileler, deli hayvanlar, dev böcekler ve eski öldürme makineleri ile savaşın.
– Metal, ahşap, taş, kumaş ve fütüristik malzemelerden zanaat yapıları, silahlar ve giysiler.
– Sevimli evcil hayvanları, üretken çiftlik hayvanlarını ve ölümcül saldırı canavarlarını evcilleştirin ve eğitin.
– Geçen gemiler ve karavanlarla ticaret yapın.
– Görevleri tamamlamak, takas etmek, diğer gruplara saldırmak veya tüm koloninizi taşımak için karavanlar oluşturun.
– Kar, hava fırtınaları ve yangınlarla savaşın.
– Mültecileri ya da mahkumları ele geçirin ve onları kendi tarafınıza çevirin ya da köleleştirin.
– Her oynadığınızda yeni oluşturulan bir dünyayı keşfedin.
– Yüzlerce vahşi ve ilginç modu keşfedin.
– Akıllı ve mütevazi bir AI öğretmeni yardımıyla kolayca oynamayı öğrenin.

RimWorld bir hikaye üreticisidir. Hapse atılan korsanlar, umutsuz sömürgeciler, açlık ve hayatta kalma hakkındaki trajik, bükülmüş ve muzaffer hikayeleri birlikte yazmak için tasarlanmıştır. Dünyanın size attığı “rastgele” olayları kontrol ederek çalışır. Her fırtına, korsan baskını ve gezici satıcı AI hikayeci tarafından hikayenize aktarılan bir karttır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç hikaye anlatıcısı var. Randy Random çılgınca şeyler yapar, Cassandra Classic gerginliği arttırır ve Phoebe Chillax rahatlamayı sever.

Kolonistleriniz profesyonel yerleşimciler değiller – yörüngede yok edilen bir yolcu gemisinden kazazedeler. Bir asilzade, bir muhasebeci ve bir ev hanımı ile sonuçlanabilir. Onları savaşta yakalayıp onları yanınıza çevirerek, köle tüccarlarından satın alarak veya mültecilere alarak daha fazla kolonist edineceksiniz. Yani koloniniz her zaman rengarenk bir ekip olacak.

Her insanın geçmişi izlenir ve nasıl oynadığını etkiler. Bir asilzade sosyal becerilerde (mahkumları işe almak, ticaret fiyatlarını müzakere etmek) çok iyi olacak, ancak fiziksel iş yapmayı reddedecek. Bir çiftlik ekmek, uzun bir deneyimle yiyeceklerin nasıl yetiştirileceğini bilir, ancak araştırma yapamaz. Bir inek bilim adamı araştırmada harikadır, ancak sosyal görevler yapamaz. Genetiği değiştirilmiş bir suikastçi öldürmekten başka bir şey yapamaz – ama bunu çok iyi yapar.

Kolonistler ilişki geliştirir ve yok ederler. Her birinin başkaları hakkında bir fikri vardır, bu onların aşık olup olmayacaklarını, evleneceklerini, hile yapacaklarını veya savaşacaklarını belirler. Belki de en iyi iki sömürgeciniz mutlu bir şekilde evlidir – bunlardan biri onu ateşli silah yarasından kurtaran gösterişli cerrah için düşene kadar.

Oyun kutuptan ekvatora kadar bütün bir gezegen üretir. Çökme bölmelerinizi soğuk bir kuzey tundraya, kavrulmuş bir çöl dairesine, ılıman bir ormana veya buharlı bir ekvatoral ormana inmeyi seçin. Farklı alanlarda farklı hayvanlar, bitkiler, hastalıklar, sıcaklıklar, yağış, mineral kaynakları ve arazi bulunur. Hastalık bulaşmış, boğucu bir ormanda hayatta kalmanın bu zorlukları, kavrulmuş bir çöl arazisinde veya iki aylık bir büyüme mevsimi olan donmuş bir tundradakilerden çok farklıdır.

Gezegen boyunca seyahat edin. Tek bir yerde sıkışıp kalmadın. İnsan, hayvan ve mahkumlardan oluşan bir kervan oluşturabilirsiniz. Kurtarma, eski müttefikleri korsan karakollarından kaçırdı, barış görüşmelerine katıldı, diğer gruplarla ticaret yaptı, düşman kolonilerine saldırdı ve diğer görevleri tamamladı. Hatta tüm koloninizi toparlayabilir ve yeni bir yere taşıyabilirsiniz. Daha hızlı seyahat etmek için roketle çalışan taşıma bölmelerini kullanabilirsiniz.

Hayvanları evcilleştirebilir ve eğitebilirsiniz. Sevimli hayvanlar üzgün sömürgecileri neşelendirecek. Çiftlik hayvanları işlenebilir, sağılabilir ve kesilebilir. Saldırı canavarları düşmanlarına salınabilir. Birçok hayvan var – kediler, labrador avcıları, boz ayıları, develer, pumalar, kürkü, tavuklar ve egzotik uzaylı benzeri yaşam biçimleri.

RimWorld’deki insanlar, herhangi bir anda nasıl hissedeceklerine karar vermek için durumlarını ve çevrelerini sürekli olarak gözlemlerler. Açlık ve yorgunluğa, ölüme tanıklık, saygısız bir şekilde gömülmemiş cesetlere, yaralanmaya, karanlıkta bırakılmaya, sıkışık ortamlara sarılmaya, dışarıda veya başkalarıyla aynı odada uyumaya ve diğer birçok duruma yanıt verirler. Çok stresli iseler, sallanabilir veya parçalanabilirler.

Yaralar, enfeksiyonlar, protezler ve kronik durumlar her vücut kısmında izlenir ve karakterlerin kapasitelerini etkiler. Göz yaralanmaları ateş etmeyi veya ameliyat yapmayı zorlaştırır. Yaralı bacaklar insanları yavaşlatıyor. Eller, beyin, ağız, kalp, karaciğer, böbrekler, mide, ayaklar, parmaklar, ayak parmakları ve daha fazlası yaralanabilir, hastalıklı veya eksik olabilir ve hepsinin mantıksal oyun içi etkileri olabilir. Ve diğer türlerin kendi vücut düzenleri vardır – bir geyiğin bacağını çıkarır ve diğer üçüne hala engel olabilir. Gergedan boynuzu çıkar ve çok daha az tehlikeli.

İlkelden aşığa kadar değişen protezlerle vücut parçalarını onarabilirsiniz. Bir ayaklı bacak, bir gergedanla talihsiz bir olaydan sonra Joe Colonist’i yürütebilir, ancak yine de oldukça yavaş olacaktır. Gelecek yıl bir tüccardan pahalı bir biyonik bacak al ve Joe insanüstü bir koşucu olur. İç organları bile çıkarabilir, satabilir, satın alabilir ve nakledebilirsiniz.


Minimum Sistem Gereksinimleri:
Sistem: Windows 7/8/10
İşlemci: Core 2 Duo
Bellek: 4 GB RAM
Grafikler: 384 MB RAM ile Intel HD Graphics 3000
Depolama: 500 MB kullanılabilir alanOyun: RimWorld
Tür: Simülasyon, Strateji
Platform: PC
Boyut: 373.2 MB
Crack: GOG
Eklenme: 21 Mart 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir