The Messenger Torrent indirİlk gördüğümde ” Bu ne lan? Ninja Gaiden çakması bu! ” dediğim bu oyun getirdiği ” vur ve zıpla ” mekaniği ile Ninja Gaiden çakması bir oyun olmaktan çıkmakla kalmayıp, platforming oyunlarına yeni bir hava getirmeyi de başardı. Ben yaşadığım deneyimden oldukça memnun olsam da, kusurları çok göze batıyor bana göre. Gelin biraz artılarından ve eksilerinden bahsedelim.

ARTILARI:

+Oyunun temel mekaniği olan ” Vurduktan sonra ikinci bir zıplama şansı ” mekaniği, oyunu olağanüstü keyifli ve eşsiz kılıyor ve oyun size farklı pozisyonlarda düşman ve vurulacak nesne çıkararak kendisini taze kılıyor. Tam anlamıyla bayıldım.
+Oyunun birçok atmosfere ev sahipliği yapması hoş. Ve bu atmosferlerdeki değişim o kadar doğal ki “Bura nere amk?” sorusunu sormak yerine atmosferin içine kolayca giriyorsunuz.
+Bölüm tasarımı oldukça iyi. Yani en azından bi yerde takılıp kanser olunacak cinsten hatalar yapılmamış hatta bazı yerleri zorlarsanız oyun sizi cömertçe ödüllendiriyor.
+Diyaloglar. Bir 2D sidescroller oyunda rastlanılmayacak kadar iyiler. Oyunun en güçlü yönlerinden bir tanesi. Diyalog yazarlarının oyuncuların dilinden çok iyi anladıkları kesin.
+Görsellik oldukça başarılı. Gelecek ve geçmişte de çok iyi görsellik yakalanmış ve bunun atmosfere de etkisini katmayı
unutmamak gerek.

Şimdi de gelelim eksilere:

-Bosslar rezaletler. Üzgünüm ama bosslar buna benzeyen diğer oyunlarda yüz binlerce kere gördüğümüz patternlere ve savaş stillerine sahipler. Yaratıcılıktan yoksunlar ( belki 1 , 2 tanesi hariç). Üstelik bu gibi oyuncusunu çok iyi anlayan bir oyunda nası olur da bu kadar zayıf boss karakterleri koyulur bilemiyorum. Dediğim gibi bir ya da 2 tanesi hariç hiç biri ikonik ve ilginç değil. Unutulasılar yani. “İlginç boss göster de oynayak KULLİ!” diyecek olursanız, sizi Shovel Knight’a alalım.
-Oyunun birden Metroidvania’msı hali alması. Aslında bir sıkıntı yok ama tam o formülü uygulayamamışlar. Bence oyun lineer gitseydi kendini daha sağlam kılardı.
-Oyunun hikayesinde bazı mantık hataları var. Evet oyunde gelecek geçmiş geçişleri var ve bu oyunun atmosferini daha canlı ve güzel kılıyor fakat mantık hataları şahsen benim gözüme çok battı ve oyunda artık ne dönüp bittiğini umursamaz oldum. Ama biraz daha kassalarmış çok güzel bir hikaye ve senaryo ortaya çıkacakmış.

Bir artı/eksi daha vardı ama spoilera girdiği için söylemicem. Şevkinizi kırabilir.

Sonuç olarak bu oyun hem verdiğiniz paranın karşılığını veren hem de türü sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun. Gördüğünüz kadarıyla bu oyuna Shovel Knight ya da Ninja Gaiden Çakması yaftasını yapıştırmayın, oynayın. Ben yapıştırdım, pişman oldum. 3,32/5


Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)
İşlemci: Intel core i5-4210 1.7ghz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4400
Depolama: 1200 MB kullanılabilir alanOyun: The Messenger
Tür: Platform
Platform: PC
Boyut: 749 MB
Crack: GOG
Eklenme: 09 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir