Call of the Sea Torrent indirKarakterimiz Norah Everhart, aile bireylerinden bir kaçının da ölümüne sebep olmuş, tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır. Norah’nın eşi Harry ise bu hastalığa bir tedavi bulabilme umuduyla bir keşif yolculuğuna çıkmış ancak kendisinden tekrar haber alınamamıştır. Bir süre sonra Norah, içinde bir hançerin ve adresin bulunduğu paketi teslim almış ve anlaştığı denizcilerle birlikte belirtilen adrese doğru, Harry’i bulma umuduyla yola çıkmıştır. Oyunumuz da bu yolculuğun bitimi ile başlamaktadır.

Grafiksel olarak hoş çizgileri olan oyunun ‘Crash Bandicoot’ oyunlarının grafiklerini oldukça anımsattığını belirtmeliyim. Bulunduğumuz mekanların atmosferini gayet iyi bir şekilde yansıtıyor. Ancak dış dünyadaki nesnelerle (okuduğumuz notların dışında) hiç bir şekilde etkileşime geçememek üzücü bir etken olmuş. Bu kısım öylesine yüzeysel olarak tasarlanmış ki, yürürken üzerinden geçtiğiniz bazı tümsekleri bile hissedemeyeceğinizi bilmelisiniz.

Oynanış kısmı ise tamamen yürümek, yüzmek, notları/günlüğü okumak ve bulmaca çözmek üzerine kurulu. Karakterimiz, yaptığımız ve gördüğümüz her şeyi not alıyor ve bunu yaparken de kendi düşüncelerini de işin içine katıyor. Hal böyle olunca aktif bir şekilde günlük kullanmak gerekiyor. Oyunun asıl zorluğu ise bulmacalardan kaynaklı olarak karşımıza çıkıyor. Bulmacaların büyük çoğunluğu tam olarak beyin yakıyor; ciddi anlamda çok zor. Oyunun ilk yarısından sonra bulmacalardaki bu zorluğun biraz daha hafiflediğini belirtmekte de fayda var.

Toplamda 4-6 saat arasında bir oynanış süresine sahip olan oyunun ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor. Ancak internet üzerindeki Türkçe çeviri programlarıyla, kusursuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Oyunun iki farklı sonu bulunuyor ancak bunları görmek için tekrar oynamanıza gerek kalmıyor; iki seçimi de son kısımda yapıyorsunuz. Hal böyle olunca tekrar oynanabilirliği düşük olduğu için, fiyatı biraz yüksek oluyor. Yine de hikaye odaklı oyunları sevenler için pişman olmayacakları bir yapım.


Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7/8.1/10
İşlemci: AMD FX-6100/Intel i3-3220 or Equivalent
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7750, NVIDIA GeForce GTX 650 or Equivalent
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 40 GB kullanılabilir alanOyun: Call of the Sea
Tür: Macera, Platform
Platform: PC
Boyut: 13.9 GB
Crack: Public
Eklenme: 12 Temmuz 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir