Black Mesa Torrent indirBlack Mesa o kadar uzun zamandır çıktı, çıkacak, çıkıyor ki biz bile artık umudu kestik. Şimdiye kadar çıktı, çıkacak diye dört farklı haber yazdık fakat nafile. Neyse ki Black Mesa 1.0 sonunda çıkıyor! Bildiğiniz üzere oyun, 2012’nin başlarında bir Half-Life 2 modu olarak ortaya çıkmıştı. 2015 yılında ise gel biz bunu yeni bir oyun yapalım dediler ve Steam Erken Erişim sisteminde “tek başına bir oyun” olarak piyasaya sürdüler. Gelin görün ki Xen bölümünün tamamlanması yılan hikayesine döndü ve yıllardır bekleyen oyuncuları tekrar tekrar hayal kırıklığına uğrattı.

Bu sefer hayal kırıklığına uğramayacağımızı umarak oyunun neredeyse tamamıyla bittiğini söyleyebiliriz. Crowbar Collective, üzerinde uzun zamandır çalıştığı Xen bölümünü bitirdi, gelişmiş AI sistemi ile düşmanlar artık daha akıllı. Görüntü kalitesi, ki zaten asıl amaç oyuna yeni bir hava katmaktı, geliştirildi. Sonuç olarak oyun tamamıyla yenilendi. Eski Half-Life tadından çok da bir şey kaybetmedi. Zaten oyun çoktandır piyasada, Xen’e kadar olan bölümleri oynamanız mümkün. Görünüşe göre Crowbar Collective, Black Mesa‘yı Half-Life: Alyx çıkmadan tamamlamak istemişler, iyi de yapmışlar. Böylece serinin yeni VR oyunu çıkmadan, eski zamanları yeni grafiklerle(!) yad edebileceğiz.

Black Mesa 1.0 ‘a geri dönecek olursak, oyun tam sürüme geçtiğinde adı Black Mesa: Definitive Edition olacak fakat oyunculardan gelen geri dönüşlere bağlı olarak 1.5 sürümü de çıkacak. Kısaca oyun tam sürüme geçse bile hala son halini almadı, fakat en azından o çok beklediğimiz Xen’i oynama şansını yakalayacağız. Doğrusu mutlu son en azından projenin iptal edilmesinden iyidir diyoruz ve heyecanla son sürümü bekliyoruz.


Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows® 7 (32/64-bit)
İşlemci: 2.6 Dual Core
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: 2 GB
DirectX: Sürüm 9.0c
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 20 GB kullanılabilir alanOyun: Black Mesa
Tür: Aksiyon, Shooter (FPS)
Platform: PC
Boyut: 17.79 GB
Crack: CODEX
Eklenme: 26 Mart 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir